Intranet

INSTITUTE OF PHYSIOLOGY CAS

Cutting-edge science for health

News

Martin Zápotocký was elected vice-president of the Organization for Computational Neurosciences (16.1. 2020)

Martin Zápotocký se k 1.1.2020 stal místopředsedou Organization for Computational Neurosciences. Tato odborná společnost sdružuje více než 2000 členů z celého světa, a pravidelně pořádá výroční konference s 500 až 600 účastníky. V roce 2015 tato konference proběhla v Praze za spolupořadatelství FGÚ. 

Ladislav Vyklický awarded The Prize of Ministry of Health (8.1. 2020)

Cenu ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2019 převzal Ladislav Vyklický 17. prosince 2019. Cenu ministr uděluje za mimořádný výsledek dosažený na základě účelové nebo institucionální podpory ve výzkumu a vývoji poskytnuté Ministerstvem zdravotnictví. Ladislav Vyklický ji obdržel za projekt „Genetická a funkční studie NMDA receptorů se zaměřením na možnou diagnostiku a léčbu schizofrenie“. Spoluřešiteli projektu jsou RNDr. Aleš Balík, Ph.D. (FGÚ), prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., FCMA. (NÚDZ) a RNDr. Eva Kudová, Ph.D. (ÚOCHB). Úplná zpráva 

 

Vojtěch Kumpošt awarded the Prize of Ministry of Education, Youth and Sports (5.12. 2019)

Ing. Vojtěch Kumpošt, který již od svého bakalářského studia působil na oddělení Vývojové epileptologie Fyziologického ústavu, obdržel Cenu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2019 magisterském studijním programu. Cenu z rukou ministra Plagy obdržel za práci, jejíž výsledky přispěly k novým objevům na poli výzkumu mechanismů vzniku epileptických záchvatů a byly publikovány v prestižním časopise Nature Neuroscience. Vojtěch Kumpošt byl studentem Fakulty elektrotechnické ČVUT a v současnosti působí na německé Karlsruhe Institut für Technologie.

Excellent results of the students in the project "Open Science 2019" (22.11. 2019)

Na závěrečné konferenci projektu Otevřená věda  21. 11. 2019 se umístily hned dvě studentky, které absolvovaly svou stáž na Fyziologickém ústavu. 

Natálie Pořízková z pražského Gymnázia Postupická získala 1. místo v kategorii Živá příroda/Lékařské vědy a Biochemie. Na konferenci prezentovala výsledky své roční stáže "Studium struktury a funkce Na+/H+ antiportních systémů v eukaryotních buňkách", kterou absolvovala v oddělení Membránového Transportu pod vedením Ing. Olgy Zimmermannové, Ph.D.

3. místo ve stejné kategorii obsadila Veronika Musílková s tématem stáže "Sledování růstu, chování a diferenciace buněk hladkého svalu ve statickém a dynamickém systému", kterou absolvovala v oddělení Biomateriálů a tkáňového inženýrství pod vedením RNDr. Jany Musílkové, CSc.

Oběma studentkám gratulujeme!

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PhD student conference 2019 (20.11. 2019)

On Oct 29. - 31. 2019 the biannual PhD student conference of the IPHYS took place at the Congress hotel Jezerka in Seč. During the conference 19 students gave talks and 45 presented their work as posters. In addition, a lecture and a workshop on presentation skill development was given by Jason Hwang and two talks on career development were given by Michaela Tencerová, Ph.D. and Helena Janíčková, Ph.D. The three best talks and posters were selected and awarded. These were:

The Best Talk Award: 1st place: Vendula Čečmanová, 2nd place: Viktor Sinica, 3rd place: Kristína Cechová.

The Best Poster Award: 1st place: Sarka Danačíková, 2nd place: Rimjhim Tomar and 3rd place: Daniela Alexová and Lucie Leňková.

Congratulations to all the winners!

Load next